راهکارهایی برای روشن تر کردن خانه های کوچک

به گزارش آیان کتاب، این راهکارها فضای نقلی خانه شما را روشن تر و دلبازتر می نماید.

راهکارهایی برای روشن تر کردن خانه های کوچک

نورپردازی خانه های کوچک امروزی که معمولا از نور کافی هم برخوردار نیستند، یک کار چالش برانگیز است. با این وجود نورپردازی صحیح و مناسب نه تنها نور کافی منزل شما را فراهم می نماید، بلکه باعث بزرگ تر دیده شدن خانه شما نیز می گردد. مجله اینترنتی دلتا در این مقاله چند راه حل ساده به شما پیشنهاد می دهد.

نورپردازی خانه های کوچک

گاهی با برخی تغییرات کوچک، نه تنها تحول عظیمی در منزل شما رخ می دهد، بلکه حتی ممکن است چهره خانه شما را نیز کاملا تغییر دهد. گاهی حتی بهتر است به جای صرف کردن انرژی برای چیدمان وسایل و خرید وسایل غیر ضروری، با چند راه حل ساده و نورپردازی مناسب، فضای منزل نقلی خود را زیباتر و مجذوب نماینده تر نشان دهید. صنعت مد و دکوراسیون برای رفع کردن این چالش، راه حلهای ساده و جالبی ارائه داده است.

چراغ های خطی را در دکور منزل خود بهره ببرید

چراغ های آویز خطی به گونه ای طراحی شده اند که به یک منبع الکتریسیته چندین لامپ متصل است. این نورپردازی برای خانه های نقلی بسیار مناسب و محبوب است. در فضای مشخصی از منزل که بیشترین احتیاج به نور را دارد، با این روش روشن خواهد شد.

استفاده بیشتر از نور طبیعی

یکی از راه های مناسب برای نورپردازی خانه های کوچک، استفاده بیشتر از نور طبیعی با از بین بردن دیوارهای غیر لازم است. بعلاوه برای این کار می توانید از پارتیشن یا دیوارهای شیشه ای به جای تیغه های گچی در منزل بهره ببرید.

هرگز از چراغ های آویز بزرگ استفاده نکنید

استفاده از وسایل روشنایی کوچک، یکی از ترفندهای هوشمندانه در نورپردازی خانه های نقلی است. یک چراغ آویز بزرگ باعث می گردد فضای اتاق کوچک، پر و شلوغ دیده گردد. این در حالی است که لوسترها و چراغ های آویز کوچک می توانند بدون کاهش عملکرد در روشنایی، فضای خانه را بزرگ تر هم جلوه دهند.

یادتان نرود از هالوژن های سقفی هم بهره ببرید

برترین روش نورپردازی مناسب برای منازلی با سقف کوتاه، استفاده از هالوژن های سقفی است. این وسایل نه تنها منزل شما را کاملا روشن می نمایند، بلکه حجم کمتری از فضای داخلی خانه را هم به خود اختصاص می دهند. برای رسیدن به این هدف، آن را با چراغ آویزهای تزئینی و آباژور رومیزی ترکیب کنید تا فضای اتاق متعادل و دل پذیرتر می گردد.

سقف های بلند آویزهای ساده را بیشتر منعکس می نمایند

بسیاری از خانه های ویلایی امروزی نه تنها کوچک و نقلی هستند، بلکه سقف های بلندی دارند. با استفاده از آویزهای بلند ساده، نه تنها جلوه سقف های بلند را دو چندان کنید، بلکه نورپردازی زیبای مینیمالیستی نیز در خانه خود داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب سقف اتاق خواب خود را مدرن و زیبا کنید را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 فروردین 1402 بروزرسانی: 20 فروردین 1402 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1171

به "راهکارهایی برای روشن تر کردن خانه های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهایی برای روشن تر کردن خانه های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید