رای مثبت اتحادیه اروپا به حق کارکنان دورکار برای قطع اینترنت

به گزارش آیان کتاب، همه گیری کرونا باعث شده که کارمندان بسیاری از کارمندان به صورت دورکار فعالیت های مربوطه را به انجام برسانند. چنین شرایطی نیازمند وضع قوانین جدیدی است. طرح قانون جدید در حمایت از کارمندان دورکار توانست مورد تایید قانون گذاران اتحادیه اروپا قرار گیرد.

رای مثبت اتحادیه اروپا به حق کارکنان دورکار برای قطع اینترنت

با ما سفر کنید و با خرید تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به موجب این طرح، کارمندان دورکار احتیاج نیست به صورت تمام وقت در دسترس کارفرما باشند. این طرح قانونی تحت عنوان حق قطع اینترنت به کارمندان دورکار اجازه می دهد در ساعت هایی اصلا به اینترنت متصل نباشند و احتیاجی نیست ایمیل های خود را چک نمایند. البته برای اجرایی شدن، طرح باید در کمیسیون اروپا به عنوان بازوی قانون گذار این اتحادیه تصویب گردد.

در حالیکه حدود حداقل یک سوم نیروی کار در کشورهای مختلف اروپایی به صورت دورکار فعالیت می نمایند؛ بعضی از این کارمندان در طی این مدت مجبور بوده اند به صورت تمام وقت و در تمامی ساعات در منزل در دسترس کارفرما باشند.

نمایندگان مجلس معتقد هستند حق قانونی پرسنل است که حتی در شرایط دورکاری، طبق ضوابط کاری حق قطع کردن اینترنت را داشته باشند و در ساعات مشخصی جوابگوی ایمیل ها و درخواست های کارفرما نباشند.

همه گیری کرونا تغییراتی اساسی در سبک کار کردن بعضی مشاغل ایجاد نموده است. سبک جدید کاری احتیاجمند قوانین جدیدی است. از زمان همه گیری کرونا و دورکاری، بسیاری از کارمندان دچار عوارض جانبی از جمله انزوا، خستگی، افسردگی، فرسودگی، بیماری های عضلانی یا چشم درد شده اند. در کنار این موارد، فشار همواره در دسترس بودن نیز باعث شده نیروهای دورکار به صورت تمام وقت تحت فشار باشند.

این طرح با 31 رای موافق، 6 رای مخالف و 18 رای ممتنع در کمیته استخدام دپارتمان اروپا تایید شد. براساس این طرح، کارمندان دورکار احتیاج نیست به صورت تمام وقت در دسترس باشند و برای حفظ تعادل بین زندگی و کار خود، می توانند ساعت هایی به هیچ وجه آنلاین نباشند و به امور شخصی خود برسند.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 296

به "رای مثبت اتحادیه اروپا به حق کارکنان دورکار برای قطع اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای مثبت اتحادیه اروپا به حق کارکنان دورکار برای قطع اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید