سوخت رسانی زمستانی در سال کرونا

به گزارش آیان کتاب، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین سوخت زمستانی مناطق سردسیر کشور، در سال شیوع کرونا در سخت ترین شرایط عملیاتی و با رعایت پروتکل های بهداشتی، پاییز سال جاری نزدیک به 600 میلیون لیتر نفت سفید در مناطق سردسیر و سخت گذر کشور توزیع کرد.

سوخت رسانی زمستانی در سال کرونا

به گزارش خبرنگار شانا، در سالی که کرونا بسیاری از مشاغل را به سوی تعطیلی کشانده است، کارکنان کوششگر زنجیره سوخت رسانی در انبارهای ذخیره سوخت تا رانندگان زحمتکش نفتکش های جاده پیما و کارگران صندلی های عرضه سوخت نه تنها لحظه ای عملیات سوخت رسانی را متوقف نکردند، بلکه در خط مقدم مبارزه با کرونا سوخت مورداحتیاج هموطنان را تأمین و توزیع کردند.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران همچون سال های گذشته، برنامه ریزی برای توزیع سوخت زمستانی را از اواسط تابستان سال جاری شروع و پیش از شروع فصل سرما، در روستاهای مناطق سردسیر و سخت گذر سوخت مورد احتیاج را ذخیره سازی کرد.

بر پایه گزارش های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، در مهرماه سال جاری نزدیک به 133 میلیون لیتر نفت سفید در نقاط سردسیر کشور توزیع شد که این رقم در آبان ماه سال جاری نزدیک به 229 میلیون لیتر و از ابتدای آذرماه تا روز 22 آذرماه نزدیک به 206 میلیون لیتر بوده است.

علی اصغر عباسی، مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در شرایطی که هواشناسی خبر از بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور و نیز کاهش 10 درجه ای دمای هوا می دهد، درباره برنامه های این شرکت برای تأمین سوخت زمستانی مورداحتیاج شهفرایندان از آمادگی کامل برای تأمین سوخت زمستانی مصرف نمایندگان در بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی در زمستان پیش رو و نیز مقابله با سیلاب های احتمالی می گوید: با برنامه ریزی های صورت گرفته، همچون سال های گذشته ذخیره سازی سوخت زمستانی در همه مناطق سی وهفت گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از اواسط تابستان سال جاری شروع شد و هم اکنون سوخت مورداحتیاج هموطنان در مناطق سردسیر و سخت گذر به مقدار کافی ذخیره شده است.

وی می افزاید: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی برای افت دمای هوا و نیز احتمال وقوع بارش های شدید در برخی از استان ها، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای سوخت رسانی در زمستان پیش رو آمادگی کامل دارد و خوشبختانه هیچ کمبودی در موجودی ذخیره سازی های فرآورده کشور وجود ندارد، هموطنانی که در نقاط روستایی سخت گذر زندگی می نمایند، سوخت مورد احتیاج خود را تحویل گرفته اند و ذخیره سازی مناسبی نیز در روستاها و شهرهای سردسیر صورت گرفته است.

آمادگی صددرصدی برای مقابله با سیلاب های احتمالی

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین از ظرفیت مناسب ذخیره سازی سوخت در انبارهای نفت خبر می دهد و می افزاید: ذخیره سازی سوخت در مناطقی که به تازگی بارندگی داشته اند، کافی بوده است و هیچ کمبود و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد. با بهره مندی از تجربه های گذشته، مناطق درگیر سیلاب و مناطق مشخص این شرکت برای وقوع حوادث احتمالی و همیاری با دیگر سازمان ها در عرصه سوخت رسانی و... آمادگی صددرصدی دارند.

عباسی ادامه می دهد: همه مدیران مناطق این شرکت عضو کمیته مدیریت بحران استان های زیر پوشش خود هستند و در صورت وقوع سیلاب ، همچون سال های گذشته، مسائل احتمالی رفع و نیز عرضه مطلوب سوخت به مردم و نیروهای امدادی انجام می گردد.

اعلام آمادگی منطقه خراسان شمالی برای تأمین سوخت زمستانی مصرف نمایندگان

مجتبی شکوری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی از آمادگی این منطقه برای تأمین سوخت زمستانی مصرف نمایندگان بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی خبر می دهد.

وی می گوید: با ذخیره سازی مناسب سوخت در مخازن انبارها و فروشندگی ها، نگرانی بابت کمبود سوخت در فصل زمستان وجود ندارد.

ارسال 22 میلیون لیتر نفت سفید به روستاهای کردستان

عبدالله گیتی منش، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان نیز درباره توزیع سوخت زمستانی می گوید: در هشت ماه سال جاری، 27 میلیون لیتر نفت سفید در کردستان توزیع شده است که از این مقدار، 22 میلیون لیتر آن به روستاهای این استان ارسال و ذخیره سازی شده است.

وی می افزاید: با توجه به شرایط جغرافیایی کردستان و سخت گذر بودن راه های روستایی، از اردیبهشت ماه سال جاری نفت سفید مورد احتیاج خانوارهای مصرف نماینده نفت سفید این استان ارسال و ذخیره سازی شده است و خوشبختانه با وجود بارش برف در روزهای اخیر و مسدود شدن راه های مواصلاتی 150 روستای استان، هیچ مسئله ای بابت تأمین سوخت روستاییان نداریم.

سوخت رسانی مطلوب به صندلی های عرضه سوخت آبادان با وجود آب گرفتگی اخیر

مجاهد سعدی آل کثیر، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان نیز از استمرار سوخت رسانی مطلوب به صندلی های منطقه آبادان با وجود آب گرفتگی ناشی از بارش اخیر در سطح منطقه آبادان خبر می دهد.

وی با اشاره به بارش چند روز اخیر و آب گرفتگی معابر و ایجاد شرایط سخت کاری در واحدهای عملیاتی و نظارتی منطقه می گوید: با ورود سامانه بارشی جدید در چند هفته گذشته در سطح استان و آب گرفتگی معابر ناشی از این بارش، شرایط سختی در زمینه سوخت رسانی ایجاد شد، اما کارکنان خدوم منطقه برای خدمات رسانی مطلوب به هموطنان از هیچ کوششی دریغ نکردند و با نظارت بیشتر بر نحوه عملکرد صندلی های عرضه سوخت و ناوگان حمل ونقل فرآورده های نفتی، مقدمات پایداری عرضه سوخت در صندلی ها را فراهم ساختند.

سوخت رسانی بی وقفه در شرایط سخت کرونایی در منطقه فارس

امیر بنی کریمی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس از خدمات رسانی بی وقفه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس در شرایط سخت کرونایی خبر می دهد.

وی می گوید: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس به عنوان یک دستگاه خدمات رسان شناخته می گردد و خدمات رسانی اش به ویژه در حوزه تأمین و توزیع سوخت در زمان تعطیلات نیز همچنان ادامه دارد. بخش های عملیاتی به صورت 24 ساعته فعال و در حال ارائه خدمات به مردم شریف استان هستند و درباره تأمین و توزیع به موقع سوخت هیچ گونه مسئله ای وجود ندارد.

آمادگی منطقه کرمانشاه برای سوخت رسانی در فصل سرما و شرایط اضطرار

فریدون یاسمی، مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه نیز از آمادگی این شرکت برای تأمین و توزیع سوخت در فصل سرما و شرایط اضطرار خبر می دهد.

وی درباره تأمین سوخت مناطق سردسیر و سخت گذر منطقه کرمانشاه می گوید: بنا بر پایش صورت گرفته، حدود 56 هزار خانوار در استان کرمانشاه احتیاجمند استفاده از نفت سفید و گاز مایع هستند و سوخت رسانی به این مناطق در حال اجرا است و با ذخیره سازی های صورت گرفته، مسئله ای درباره تأمین فرآورده نفت سفید و گاز مایع وجود ندارد.

اختصاص 1980 لیتر نفت سفید به هر خانوار مصرف نماینده در آذربایجان شرقی

علی روح اللهی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی نیز از ذخیره سازی مطلوب سوخت و اختصاص 1980 لیتر نفت سفید در هشت ماه سال جاری به خانوارهای مصرف نماینده نفت سفید به عنوان سوخت ذخیره در سطح این منطقه خبر داده است.

وی با اشاره به ذخیره سازی مطلوب فرآورده های نفتی در انبارهای نفت منطقه و آمادگی کامل فروشندگی ها، صندلی های عرضه سوخت و ناوگان حمل ونقل فرآورده های نفتی می گوید: از یک میلیون خانوار ساکن در استان آذربایجان شرقی، حدود 17 هزار خانوار مصرف نماینده نفت سفید هستند که تا آبان ماه سال جاری، 1980 لیتر نفت سفید برای خانوارهای یادشده اختصاص یافته است، بنابراین هیچ گونه نگرانی درباره تأمین سوخت مورد احتیاج مردم شریف استان در طول زمستان سال جاری نداریم.

تأمین به موقع سوخت در همدان سپیدپوش

در همدان نیز محدودیت های کرونایی، بارش برف و بروز سرما، هیچ یک مانع کوشش صنعت مردان سوخت رسان همدان در مراحل چندگانه تأمین، انبارش، ذخیره سازی، نگهداشت، بارگیری، ارسال و توزیع حامل های مایع انرژی نشده است.

امین روستایی، مدیر منطقه همدان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در این باره می گوید: با ایجاد زیرساخت های الکترونیکی از ابتدای سال 99 و با هدف ذخیره سازی و مصرف، سهمیه نفت سفید و سیلندر گاز مایع برای خانوارهای محروم از نعمت گاز طبیعی حتی در فصل تابستان نیز تأمین و در کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ شد.

سوخت رسانان منطقه همدان همه ساله با آمادگی و مطابق پیش بینی ها به استقبال برف و یخبندان می فرایند و حتی در ایامی از سال در دمای زیر صفر نیز عملیات سوخت رسانی را به موقع انجام می دهند.

آمادگی تربت حیدریه برای سوخت رسانی زمستانی

محدودیت های کرونایی در تربت حیدریه نیز مانع از کوشش مظاعف دست اندرکاران حوزه سوخت رسانی نشد و این منطقه زمستان سال جاری نیز همچون سال های گذشته آماده خدمت رسانی مطلوب به هموطنان است.

جواد بلندی، مدیر منطقه در این باره می گوید: در هشت ماه سال جاری، حدود 16 میلیون و 750 هزار لیتر نفت سفید به 8 هزار 818 خانوار مصرف نماینده نفت سفید در حوزه عملیاتی این منطقه تخصیص یافته است.

وی می افزاید: با شروع فصل سرد سال و پیش بینی بحران های ناشی از برودت هوا و بارش برف زمستانی، این منطقه با ظرفیت موجود در ناوگان حمل ونقل و در عین حال تمهیدات دیده شده در ایجاد زیرساخت های بانکی، مسئله ای در تأمین به موقع سوخت مورد احتیاج مصرف نمایندگان نخواهد داشت، مردم برای تأمین سوخت زمستانی آسوده خاطر باشند که در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا، هیچ مسئله ای در تأمین سوخت مصرفی مردم نخواهیم داشت.

سوخت رسانی در باران گیلان

کوروش بالادست ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان نیز از استمرار سوخت رسانی مطلوب به صندلی ها و مردم شریف استان با وجود شرایط جوی ناپایدار و بارندگی ها در این استان خبر داده است.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی برای افزایش حجم بارش ها در این منطقه تأکید می نماید: هیچ گونه کمبود سوختی در استان گزارش نشده و سوخت رسانی به همه بخش های حمل ونقل (زمینی، هوایی، دریایی) و سایر بخش های کشاورزی، خانوار و صنعتی بدون وقفه ادامه دارد. همکاران ما با کوشش و پشتکاری مضاعف در ستاد، انبار، مرکز سوخت گیری و نواحی نه گانه (ناحیه مرکزی، آستارا، انزلی، فومن، رودبار، صومعه سرا، تالش، رودبار) در هر شرایط جوی آماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی هستند.

شهرهای سردسیر لرستان مسئله ای برای سوخت ندارند

پیمان بهرامی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان نیز از آمادگی کامل پخش منطقه لرستان برای سوخت رسانی در ماه های سرد سال در این منطقه خبر می دهد و تأکید می نماید: هیچ مسئله ای در زمینة تأمین سوخت مورد احتیاج روستاهای استان نداریم.

وی تاکید می نماید: با توجه به افت زیاد دما در بیشتر شهرهای استان، برای رفاه حال تعداد 29 هزار خانوار روستایی مصرف نماینده نفت سفید زیر پوشش در سطح استان، این شرکت از ابتدای سال جاری 16 میلیون و 800 هزار لیتر سهمیه نفت سفید اعلام و توزیع نموده است و شهرهای سردسیر استان برای تأمین سوخت مورد احتیاج خود با مسئله ای روبه رو نخواهند شد.

آمادگی کامل منطقه مرکزی برای سوخت رسانی زمستانی

منطقه مرکزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز از آمادگی کامل کارکنان، تجهیزات و ناوگان حمل ونقل سوخت منطقه برای خدمات رسانی مطلوب و به موقع به مردم شریف استان خبر داده است.

سعید جمشیدی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی در این باره می گوید: استان مرکزی یکی از استان های سردسیر کشور محسوب می گردد که سوخت رسانی در آن از اولویت خاصی برخوردار است. در سه ماه گذشته با تشکیل میز خدمت در روستاهای فاقد گاز، توانستیم بیش از 2 هزار و 500 خانوار را برای دریافت نفت سفید و گاز مایع ثبت نام کنیم و حالا با ثبت نام الکترونیکی در سامانه دریافت فرآورده های نفتی (سدف) می توانند با نرخ مصوب، سوخت خود را دریافت نمایند.

اعلام آمادگی منطقه قم در جهت تأمین و نظارت بر توزیع سوخت

سیدمحمود طاهری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم نیز از آمادگی کامل این شرکت برای تأمین سوخت مصرف نمایندگان جزء و عمده در بخش های شهری و روستایی در فصل سرما خبر داده است.

وی در این باره می گوید: این منطقه برنامه ریزی های لازم را برای ذخیره سازی مطلوب سوخت و مدیریت بیشتر در زمینه سوخت رسانی مستمر و بی وقفه انجام داده است، با توجه به شیوع ویروس کرونا و معرفی صندلی های عرضه سوخت به عنوان یکی از کانون های گسترش ویروس کووید- 19، همه گروه های اعزامی منطقه، شامل گروه های نظارت بر مسائل کمی، کیفی، فنی، ایمنی و خدمات عمومی موظفند هنگام بازدید از صندلی ها، پیوست های بهداشتی را آنالیز و بازبینه های مربوطه را تکمیل و کارکنان صندلی ها را به رعایت پروتکل های بهداشتی ملزم نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 352

به "سوخت رسانی زمستانی در سال کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوخت رسانی زمستانی در سال کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید