یک پروبیوتیک دارویی به زودی رونمایی می گردد

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، باکتری های خوب باعث ارتقای سیستم ایمنی بدن می گردد و کیفیت زندگی را به وسیله رقابت با ارگانیزم های بیماری زا بهبود می دهد. پروبیوتیک ها باکتری ها و مخمرهایی هستند که برای سلامتی بدن به ویژه برای سیستم گوارش مفیدند. معمولا باکتری ما را یاد بیماری می اندازد. اما بدن ما پر از باکتری است. هم باکتری های خوب و هم باکتری های بد. پروبیوتیک ها در دسته باکتری های خوب قرار می گیرند و تاثیر زیادی در سلامتی بدن دارند.

یک پروبیوتیک دارویی به زودی رونمایی می گردد

به همین دلیل این ارگانیزم های زنده را به صنعت دارویی هم وارد نموده اند تا داروهایی برای افزایش سیستم ایمنی بدن و برطرف مسائل شکمی فراوری نمایند. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از فراوری این داروها حمایت نموده است.

گام هـای اجرایـی حمایت از فراوری این نوع داروها هم از 98 شروع شد و همچنین طی یکسال اخیر با حمایت های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دو شتاب دهنده در حوزه پروبیوتیک دارویی تاسیس شده است. این شتاب دهنده ها از فراوری 4 محصول پربیوتیـک حمایـت نموده انـد.

همه محصـولات حـوزه پروبیوتیـک ارزبـری بالایـی دارد. به طور مثال پلاسـما و انسـولین از جمله پروژه هایی بودند که کارهای تحقیقاتی توسط پژوهشگران روی آنها انجام گرفته است و بنا بر اعلام ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به زودی یـک پـروژه در حـوزه پروبیوتیـک رونمایـی می شـود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 263

به "یک پروبیوتیک دارویی به زودی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پروبیوتیک دارویی به زودی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید