آمریکا در حال آماده سازی تحریم هایی علیه روسیه است

به گزارش آیان کتاب، یک روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور خبر داد، واشنگتن در حال آماده سازی تحریم هایی علیه مسکو به دلیل اتهامات ادعایی نظیر حملات سایبری و مسموم کردن یکی از مخالفان روسی است.

آمریکا در حال آماده سازی تحریم هایی علیه روسیه است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام آمریکایی خبر داد که دولت بایدن در حال آماده سازی تحریم ها و دیگر اقدامات برای تنبیه مسکو به دلیل چیزی است که فعالیت سایبری شرورانه و مسموم کردن رهبر مخالفان روس عنوان شده است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با انتشار این گزارش افزود دولت جدید آمریکا در حال توسعه اقدامات دفاعی است که هدف آن سخت تر کردن نفوذ به شبکه های فدرال و بخش خصوصی آمریکا است.

اوایل ماه جاری، آنا نوبرگر معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در امور سایبری اتهامات گذشته علیه روسیه را تکرار کرده و گفت دولت آمریکا معتقد است منشأ حملات سایبری اخیر، روسیه باشد.

اولین بار روز یکشنبه 23 آذر رویترز در گزارشی از حمله یک گروه هکری پیچیده به وزارت خزانه داری آمریکا و یک سازمان آمریکایی مسئول درباره تصمیم گیری در خصوص سیاست های اینترنت و ارتباطات خبر داد.

اندکی بعد، خبرگزاری رویترز گزارش داد که وزارت امنیت داخلی آمریکا هم که خود مسئول امنیت سایبری سازمان ها و نهاد های آمریکایی است هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکر ها توانستند به ارتباطات داخلی این وزارتخانه دسترسی پیدا کنند. رویترز افزود این نفوذ بخشی از حمله سایبری است که روز یکشنبه وزارت خزانه داری و تجارت آمریکا را نیز هدف قرار داده بود.

بعد از وزارت خزانه داری و تجارت و وزارت امنیت داخلی آمریکا، روزنامه واشنگتن پست از حمله سایبری به وزارت خارجه و موسسه ملی سلامت آمریکا (از شاخه های وزارت بهداشت و خدمات انسانی این کشور) خبر داد.

اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا)، مدیر اطلاعات ملی و آژانس امنیت سایبری و زیرساختی آمریکا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند کارگروه ویژه ای برای پاسخ به این حملات پیچیده که آن را قابل توجه و متداوم خوانده اند، تشکیل داده اند. آن ها اعلام کردند: این وضعیتی فعال است و در تلاش برای درک گستردگی کامل این کارزار هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 440

به "آمریکا در حال آماده سازی تحریم هایی علیه روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در حال آماده سازی تحریم هایی علیه روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید