افزایش مصدومان چهارشنبه سوری ، هشدار به والدین

به گزارش آیان کتاب، سخنگوی سازمان اورژانس کشور از افزایش 200 درصدی مصدومان چهارشنبه سوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

افزایش مصدومان چهارشنبه سوری ، هشدار به والدین

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، مجتبی خالدی در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه علیرغم انتظار سازمان اورژانس کشور از مردم عزیز برای رعایت نسبت به رخ ندادن حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال، شاهد افزایش 200 درصدی در مراجعات مصدومان این شب هستیم.

وی ادامه داد: تا به این لحظه 263 نفر از هموطنان دچار آسیب شده اند. سال گذشته در همین زمان نزدیک به 82 نفر مصدوم شده بودند. این آمار نشان دهنده این است که باید نظارت بیشتری به فرزندان خود داشته باشیم.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: متاسفانه 14 درصد از افرادی که دچار آسیب شدند، عابران بودند یعنی افرادی که در حال بازگشت از مراکز آموزشی یا محل کار بودند. آسیب های چشمی، قطع عضو و سوختگی مواردی هستند که ما در چهارشنبه آخر سال با آن ها رو به رو هستیم که بسیاری از این آسیب ها علیرغم تلاش کادر تخصصی و حتی فوق تخصصی درمان قابل جبران نیست و محدودیت ها و معلولیت در پی خواهد داشت که تا سرانجام عمر همراه افراد خواهد ماند.

خالدی اظهار کرد: از آن جایی که بیشترین میانگین سنی افرادی که دچار آسیب شده اند 6 تا 18 سال است، والدین باید نظارت بیشتری بر رفتار و تردد فرزندانشان داشته باشند.

وی اضافه کرد: در صورتی که افراد در طول راستا با مصدومی رو به رو شدند حتما باید با شماره 115 تماس بگیرند. مصدومان چشمی و قطع عضو بیشترین سود را از تماس سریع و انتقال سریع به مرکز درمانی می برند.

خالدی اضافه کرد: اگر در راستا تردد خود دیدید که افرادی در حال فروش مواد محترقه یا استفاده از آن هستند حتما با عوامل انتظامی تماس بگیرید.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه گفت: در شرایطی قرار داریم که پزشکان و پرستاران نهایت تلاش خود را معطوف به ارایه خدمات به مبتلایان به کرونا کرده اند، طبیعتاً هر حادثه ای که باعث افزایش تعداد مراجعه کنندگان شود، بار ارایه خدمات را بر دوش همکاران بنده زیاد خواهد کرد.

وی در سرانجام اظهارکرد: هر جراحت کوچک و بزرگی در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال می تواند راهی برای ابتلا به کرونا باشد، امیدواریم که والدین عزیز برای 24 ساعت آینده نهایت تلاش خود را انجام دهند که فرزندانشان در سال 1400 سالم و در کنار آن ها باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 490

به "افزایش مصدومان چهارشنبه سوری ، هشدار به والدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مصدومان چهارشنبه سوری ، هشدار به والدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید