تحریم های تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس

به گزارش آیان کتاب، اتحادیه اروپا در ادامه فشار های غرب به بلاروس و الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور، 78 شخص و هفت نهاد بلاروس را به لیست تحریم افزود.

تحریم های تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع رسانه ای روز چهارشنبه (امروز) از تصویب تحریم های نو اتحادیه اروپا علیه بلاروس خبر دادند.

فشار های کشور های غربی به بلاروس و الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور همچنان ادامه دارد و تازه ترین خبر ها از اقدام اتحادیه اروپا برای افزودن تعداد بیشتری از اشخاص حقیقی و حقوقی بلاروس در فهرست تحریم این اتحادیه حکایت دارد.

ریچارد جزویاک خبرنگار اروپای آزاد در توییتر خود خبر داد، سفرای اتحادیه اروپا در ماجرای به زمین نشاندن یک هواپیمای مسافربری در بلاروس، علیه 78 نفر و هفت نهاد ممنوعیت صدور ویزا و توقیف دارایی تصویب کرد.

به گفته این منبع خبری اروپایی، احتمال می رود که جزئیات مربوط به تصویب تحریم های نو اتحادیه اروپا علیه بلاروس 21 ژوئن (31 خرداد) در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود.

اتحادیه اروپا پیش از این با متهم کردن بلاروس به فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری جهت دستگیری یکی از مخالفان دولت این کشور، آسمان کشور های عضو این اتحادیه را به روی هواپیما های بلاروس بست.

دوم خرداد ماه بود که پرواز شماره 4978 شرکت هواپیمایی رایان ایر یک بار دیگر باعث تشدید فشار های کشور های غربی بر بلاروس شد.

این هواپیما حین پرواز از آتن به ویلنیوس مرکز لیتوانی با پرواز هواپیمای نظامی میگ-29 رهگیری و وادار به فرود در مینسک مرکز بلاروس شد. بعد از نشستن این پرواز دو نفر از مخالفان دولت بلاروس دستگیر شدند.

الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس فضاسازی ها درباره دلیل نشاندن این هواپیما را رد و آن ها را دروغ محض توصیف کرد. او طی سخنرانی در جمع مقام های ارشد بلاروس از دستور به فرود هواپیمای رایان ایر دفاع کرد و گفت، تهدید بمب گذاری دلیل فرود این هواپیما بوده است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 646

به "تحریم های تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های تازه اتحادیه اروپا علیه بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید