خبرنگاران اتحادیه اروپا رییس جمهوری بلاروس را تحریم کرد

به گزارش آیان کتاب، لندن - خبرنگاران - اتحادیه اروپا روز آدینه الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس و 14 مقام دیگر این کشور را به دلیل آنچه نقش این افراد در سرکوب معترضانِ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواند تحریم کرد.

خبرنگاران اتحادیه اروپا رییس جمهوری بلاروس را تحریم کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا عید از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، این تحریم با استناد به گزارش ادعایی سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس اعمال و راه برای اعمال ممنوعیت مسافرتی و توقیف اموال این افراد باز شد. همچنین شهروندان و شرکت های اروپایی از انجام هرگونه معاملات اقتصادی و تجاری با افراد منع شده اند.

پیشتر وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تحریم رییس جمهوری بلاروس و پسرش موافقت نموده بودند. انگلیس هم که بهمن ماه سال گذشته از اتحادیه اروپا خارج شد تحریم های مشابهی را علیه این افراد اعمال نموده است.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس دیروز با صدور بیانیه ای مداخله جویانه خواهان برگزاری انتخابات تازه در بلاروس شد. وی مطرح کرد که انتخابات جدید باید آزاد و منصفانه برگزار گردد و آن هایی که علیه معترضان با خشونت رفتار کردند جوابگو باشند.

به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس، ده ها هزار نفر از مخالفان الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری این کشور در هفته های اخیر با برگزاری تظاهرات در مینسک و دیگر شهرهای بلاروس به نتیجه این انتخابات اعتراض نموده اند.

مخالفان مدعی هستند که انتخابات سالم و شفاف برگزار نشده است.

دخالت اروپایی ها در امور داخلی بلاروس در حالی صورت می گیرد که مسکو تمام قد از اقدام های این متحد خود حمایت نموده است. ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام نموده است که در صورت بی ثبات شدن اوضاع بلاروس، مسکو به حکومت بلاروس به عنوان هم پیمان خود یاری خواهد نمود.

وزیر دفاع روسیه هم هفته پیش در نشست مشترک با مقام های ارشد بلاروس توضیح داد که هدف کشورهای غربی برپایی انقلاب رنگی در بلاروس و جلوگیری از همگرایی این کشور با روسیه است.

سرگئی شایگو این تحرکات را محکوم و توضیح داد که مداخله خارجی در امور داخلی سایر کشورها غیرقابل قبول است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 244

به "خبرنگاران اتحادیه اروپا رییس جمهوری بلاروس را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتحادیه اروپا رییس جمهوری بلاروس را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید