دولت انگلیس درب خروج را به هواوی نشان داد

به گزارش آیان کتاب، شاید اگر پیش از مسائل تحریم و ایجاد مسئله برای هواوی از کارشناسان این شرکت بهترین مکان در اروپا برای کار را جویا می شدیم، بهترین پاسخ آنها به صورت متفق القول کشور انگلستان بود. اما تغییر استراتژی دولت بوریس جانسون حالا شرایط را به نحوی تغییر داده که به نظر تا سرانجام سال باید همه این کارشناسان بیکار شوند!

دولت انگلیس درب خروج را به هواوی نشان داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

مسائل هواوی و تحریم های اعمالی علیه آن در کشورهای مختلف تمامی ندارد. سرمایه گذاری میلیاردی هواوی در کشورهای خاصی مانند انگلستان پیش از این به عنوان تضمین کننده ای مورد اعتماد و ایستا برای این شرکت بود تا همیشه به حضور خود در این کشور اطمینان داشته باشد ولی به نظر هواوی امن ترین جزایر فعالیت غول چینی نیز ابری شده و باید دیر یا زود منتظر خروج هواوی از این کشور باشیم.

روز گذشته اسکای نیوز خبری را منتشر کرد که نشان می دهد دولت تحت رهبری بوریس جانسون میخواهد تا سرانجام سال 2020 میلادی، همه تجهیزات هواوی مورد استفاده در صنایع مخابرات و شبکه های 5G خود را کنار بگذارد.

در شرح این خبر آمده که ستاد ارتباطات دولت بریتانیا که به صورت مخفف GCHQ نامیده می گردد خطرات همکاری با هواوی را مورد بازبینی قرار داده و نتیجه گزارش ارسالی به هیئت دولت، نتایج مثبتی را برای هواوی در پی نخواهد داشت.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه سیاست، عامل اصلی شرایط ایجاد شده برای هواوی فشارهای دولت ایالات متحده به بریتانیاست و حتی مجوز محدودی که ترامپ برای همکاری و تبادل اطلاعات شرکت های آمریکایی برای توسعه فناوری 5G که چند ماه پیش صادر شد نیز بیشتر جنبه تشریفاتی و تبلیغاتی داشته و در عمل ترامپ کوچکترین فرصتی برای هواوی جهت حضور در آمریکا و هم پیمانانش را برنمی تابد.

با این وجود Sunday Telegraph نیز در گزارشی اعلام نموده که طی هفته جاری گزارشی تحلیلی به منظور آنالیز تحریم های موضوعه آمریکا علیه هواوی و تأثیر آنها بر همکاری هواوی با شرکت های بریتانیایی منتشر خواهد شد تا معین گردد که محدوده مجاز برای فعالیت هواوی در بریتانیا بدون تخطی از قوانین و پیمان های همکاری دولت های آمریکا و بریتانیا رعایت می گردد یا خیر.

در گزارش فوق قرار است بیشتر موضوع استفاده هواوی از فناوری هایی که در سازمان مالکیت فکری ایالات متحده به ثبت رسیده اند مورد آنالیز قرار گیرد. این فناوری ها قرار است از پایه ای ترین سطوح مورد آنالیز قرار گیرند و به نظر هدف از این تحقیق آن است که هر محصولی از هواوی که رد پایی از فناوری های آمریکایی در آن است از ادامه فعالیت در انگلستان منع گردد.

نکته قابل توجه در همکاری هواوی و انگلستان آن است که نخست وزیر این کشور در اولین ماه سال 2020 به شرکت هواوی مجوز تأمین 35 درصد از تجهیزات مورد احتیاج فناوری 5G این کشور را داده بود ولی حالا شرایط به کلی تغییر نموده و با توجه به تهدیدهای آمریکا و به خطر افتادن منافع مشترک بریتانیا با این کشور، تصمیم نهایی دولت جانسون به کنار گذاشتن هواوی تغییر یافته است.

منبع : شهر سخت افزار

منبع: آی تابناک
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 57

به "دولت انگلیس درب خروج را به هواوی نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت انگلیس درب خروج را به هواوی نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید