رمزگشایی از 25 ساله به نظر رسیدن مرد 53 ساله!

به گزارش آیان کتاب، روزنامه خراسان - نرگس عزیزی: اِدسُن بِرِندو متولد برزیل و هم اکنون ساکن هلند است. ادسن با این که 53 سال دارد، اما ظاهر بسیار جوان تر او توجهات زیادی را به خود جلب نموده است. بر اساس ظاهر، بسیاری او را جوانی بیست و چند ساله در نظر می گیرند، اما چه چیزی باعث شده تا او چنین جوان به نظر بیاید؟

رمزگشایی از 25 ساله به نظر رسیدن مرد 53 ساله!

ادسن درباره دلایل این جوان ماندن در سایت و اکانت اینستاگرام خود توضیحاتی داده است. در کنار آن هم البته کتابی نوشته و از اسرار جوان ماندن بعد از 40 سالگی در آن نوشته است. اما رمز این جوان ماندن جناب ادسن برندو چیست؟ و چطور می توانیم ما هم حداقل بخشی از سبک زندگی او را در زندگی خودمان پیاده کنیم؟

رموز جوانی در یک نگاه

ادسن به صورت خلاصه و تیتروار چند نکته را در جوان ماندن خودش موثر می داند: تغذیه مناسب، ورزش و فعالیت بدنی و مثبت اندیشی. شاید همه ما ایده هایی درباره ورزش و تغذیه مناسب داشته باشیم (که البته پیشنهاد می کنیم بخش مربوط به این موضوع را هم حتما بخوانید تا ببینید تا چه حد برداشت شما نزدیک به سبک زندگی ادسن است)، اما منظور ادسن از مثبت فکر کردن چیست؟

10 توصیه برای تغییر نگرش و مثبت اندیشی

اگر در صفحه اینستاگرام ادسن چرخی بزنید، متوجه می شوید که بخش زیادی از توصیه های او مربوط به تغییر نگرش به زندگی و در کنار آن مثبت اندیشی است. نکات زیر بخشی از مواردی است که ادسن در صفحه خود به اشتراک گذاشته است. آن ها را بخوانید و سپس با ما همراه باشید که می خواهیم درباره یکی از آن ها کمی بیشتر صحبت کنیم.

1. مثبت اندیش باشید. تفاوت بین یک روز بد و خوب در نگرش شماست.

2. روز هایی که شما را شکست می دهند، همان روز هایی هستند که آدم بهتری از شما می سازند.

3. منفی بافی دیگران را جدی نگیرید.

4. مثبت بودن به معنای آن نیست که ضروری است همواره شاد باشید. به معنای آن است که حتی در روز های سخت هم می دانید که روز های بهتری در راهند.

5. زمان بیشتری را با افراد مثبت صرف کنید.

6. بپذیرید که زندگی بالا و پایین دارد.

7. روی راهکار ها تمرکز کنید.

8. در گذر زمان همه چیز بهتر خواهد شد.

9. آن قدر روی بهتر شدن خودتان متمرکز بشوید که برای عیب جویی از بقیه فرصت نداشته باشید.

10. سخت نگیرید و به حرکت خود در هر شرایطی ادامه بدهید.

بسیاری از این توصیه ها را پیش از این هم شنیده ایم، اما همه می دانیم که به وقت عمل داستان به این سادگی نیست. در این بین شاید توصیه شماره 10، یعنی رها کردن موضوعات، اما مسئله ای باشد که به رغم اهمیت زیاد آن، کمتر درباره اش صحبت شده است.

هنر رها کردن یا سخت نگرفتن زندگی

یکی از گرایش های جدید در روان درمانی، روان درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد است. یکی از مهارت هایی که در این دیدگاه روی آن تاکید می گردد، مهارت رها کردن است. موضوعی که شباهت زیادی با توصیه شماره 10 در فهرست بالا دارد. بسیاری از ما دایم در زندگی حس می کنیم که بار زیادی بر دوش خود داریم. باری که از نظر روانی ما را فرسوده نموده است.

شاید به دفعات هم این توصیه را شنیده ایم که سخت نگیر، این قدر حرص نخور، ول کن، راحت باش و ...، اما به وقت عمل می بینیم که در شرایط ما تغییری حاصل نشده است، اما واقعا چطور می توانیم از دست موضوعاتی که فشار روانی زیادی را به ما وارد می نمایند، رها شویم؟

با خودتان چند چندید؟

قدم اول فهرست کردن احساسات، افکار و محرک های رفتاری خودتان است. تا وقتی ما به صورتی دقیق ندانیم که چه مسائلی ما را آزار می دهد، امکان حل و فصل آن ها را هم نخواهیم داشت. در این فهرست موضوعاتی از همین روزها، خاطراتی از گذشته و دغدغه هایی برای آینده می توانند وجود داشته باشند. تمام آن ها را یادداشت کنید.

نکته قابل توجه در این گام آن است که بسیاری از افراد حتی از فکر کردن به موضوعات آزاردهنده ابا دارند. آن ها دوست ندارند به این فکر نمایند که من از حرف بقیه درباره انتخاب هایم می ترسم یا من خودم را بابت کار اشتباهی که پانزده سال پیش انجام دادم، آدم بدی می دانم. تمرین این مرحله در دفعات می تواند به شما یاری کند تا بهتر دغدغه های خود را بشناسید.

هر موضوع را خوب ارزیابی کنید

در این گام ضروری است هر فکر را بر اساس فایده داشتن یا بی فایده بودن، ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله بحث خوب یا بد بودن یک فکر مطرح نیست، بلکه بحث فقط فایده داشتن یا نداشتن آن است. به عنوان مثل رفتار اشتباه ما در موضوعی در چندین سال قبل، می تواند رفتار بدی بوده باشد، اما سرزنش خود تا سال ها بعد در بسیاری از مواقع انتخاب مفیدی برای ما نیست، چرا که انرژی روانی زیادی را از ما می گیرد و می تواند عوارضی جدی بر سلامت روان ما داشته باشد.

تغییر بده یا رها کن

وقتی از قالب خوب و بد ارزیابی کردن افکار خارج شویم و به دیده مفید یا بی فایده بودن به آن ها نگاه کنیم، راحت تر می توانیم گام سوم را برداریم. مواردی که مفیدند که شرایط شان روشن است؛ نهایت آن است که ضروری است کمی تغییر نمایند تا استرس کمتری به ما وارد نمایند، اما مواردی را که بی فایده اند حالا با این دید بهتر می دانیم که یا باید تغییراتی اساسی در آن ها دهیم یا به کل موضوع را رها کنیم.

البته گاهی یک فکر در موقعیت هایی مفید و در موقعیت های دیگر بی فایده است. با تمرین و دقیق شدن روی افکار می توانید این موارد را از هم تفکیک کنید. البته رها کردن موضوعات آزاردهنده بی فایده اتفاقی نیست که یک شبه بیفتد، بلکه ضروری است وقت و انرژی بیشتری برای این کار صرف گردد یا از متخصص در این زمینه یاری گرفته گردد.

مراقبت جسمانی به شیوه ادسن

ادسن تاکید دارد که خوب ماندن او به واسطه رعایت یک سری نکات در تغذیه و سبک زندگی اوست. در برنامه غذایی او میوه و سبزیجات صندلی ویژه ای دارند. او هر روز آب زیادی هم می نوشد. در عین حال میزان شکر در برنامه تغذیه ای او تا حد زیادی حذف شده است. ادسن از غذا های تولید شده و سرخ شده هم دوری می نماید. او اهل سیگار و مواد مخدر هم نیست و در کنار رعایت چنین برنامه تغذیه ای، فعالیت بدنی خوبی هم دارد.

ادسن هر روز هفته ورزش می نماید. برنامه ورزشی او ترکیبی از کار با وزنه و تمرین های هوازی است. به صورت معمول برنامه ورزشی او در هر روز بیشتر از 40 دقیقه نیست، اما کوشش می نماید ترکیب حرکات به شکلی باشد که همه عضلات را تقویت کند.

در کنار تغذیه و ورزش، ادسن به خواب خود هم توجه دارد و نکته آخر هم این که هر چند او تا به حال جراحی زیبایی انجام نداده، اما طبق گفته خودش توجه زیادی به پوست خود داشته است و به صورت مستمر از کرم های ضدچروک استفاده می نماید.

منبع: برترین ها
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 137

به "رمزگشایی از 25 ساله به نظر رسیدن مرد 53 ساله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی از 25 ساله به نظر رسیدن مرد 53 ساله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید