مشترکان گاز، کنتور هوشمند ساخت داخل دریافت می کنند

به گزارش آیان کتاب، تهران (پانا) - مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کرد با همکاری شرکت های ذی ربط برای مشترکان برق و گاز، کنتورهای هوشمند ساخت داخل نصب و هزینه اش را اقساطی از مشترکان دریافت کند.

مشترکان گاز، کنتور هوشمند ساخت داخل دریافت می کنند

به گزارش وزارت نفت، کنندگان در نشست علنی امروز (شنبه، نهم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، با بند (د) تبصره (15) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (د) تبصره (15) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: به منظور اصلاح الگوی مصرف برق و گاز، دولت مکلف است با همکاری شرکت های ذی ربط کنتورهای هوشمند ساخت داخل برای مشترکان برق و گاز با اولویت مشترکان پرمصرف نصب و هزینه اش را اقساطی دریافت کند.

کنندگان همچنین نحوه تعیین تعرفه سوخت نیروگاه های خودتأمین را که اقدام به تحویل همه یا بخشی از برق تولیدی خود به شبکه سراسری می کنند تعیین کردند.

بر اساس این بند، تعرفه سوخت نیروگاه های خودتأمین که بنا به اعلام وزارت نیرو همه یا بخشی از برق تولیدی خود را به شبکه سراسری تحویل می دهند، به مقدار سوخت مصرفی برای برق تحویل شده به شبکه در ساعات اوج مصرف (در تابستان)، معادل تعرفه سوخت نیروگاهی بر اساس میانگین بازدهی نیروگاه های حرارتی سال 97 تعیین می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 467

به "مشترکان گاز، کنتور هوشمند ساخت داخل دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشترکان گاز، کنتور هوشمند ساخت داخل دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید