نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

به گزارش آیان کتاب، آینه علاوه بر زیبایی بخشیدن به خانه، به دلیل انعکاس نور می تواند به روشن تر شدن فضای منزل و عظیم تر دیده شدن آن یاری کند.

نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

آینه از جمله وسایلی است که به طرق مختلفی می تواند در دکوراسیون داخلی خانه شما نقش داشته باشد؛ اما اغلب افراد به سادگی از کنار این وسیله می گذرند و خیلی از آینه در دکوراسیون داخلی خانه یاری نمی گیرند. البته احتیاج است بدانید که همواره و همه جا به سادگی نمی توان از آینه استفاده کرد و همانند هر وسیله دیگر، بایدها و نبایدهایی در به کارگیری آینه نیز وجود دارد که دانستن آن به شما یاری می نماید دکوراسیون بهتری برای خانه خود ایجاد کنید. در این مطلب خبرنگاران می خواهیم نکات مهم درباره استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

1. از آینه های عظیم برای فضای کوچک بهره ببرید

آینه عظیم عمق بیشتری به یک اتاق کوچک می بخشد؛ بنابراین می تواند گزینه خوبی برای عظیمنمایی اتاق باشد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، یک آینه عظیم به دیوار آن بیاویزید یا از یک آینه قدی عظیم و شیک برای جذاب تر کردن فضای اتاق بهره ببرید.

2. آینه را در نقاط کور خانه نیاویزید

ایده استفاده از یک یا چند آینه کوچک و عظیم در خانه می تواند بسیار خوب و کاربردی باشد؛ اما به شرطی که مطمئن باشید آینه را در جایی قرار می دهید که منظره زیبایی را منعکس می نماید. استفاده از آینه در نقاط کور خانه هیچ کاربردی برای شما نخواهد داشت.

3. آینه را در نقطه کانونی اتاق قرار دهید

یکی از مهم ترین نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی استفاده از آینه در نقطه صحیحی از خانه یا همان نقطه کانونی است. یک آینه عظیم یا آینه دکوراتیو می تواند ایده خوبی برای نقطه کانونی اتاق باشد؛ چرا که نقطه کانونی اولین نقطه ای است که هر فردی با ورود به اتاق می بیند. بنابراین اگر مثلا اتاق پذیرایی کوچکی داشته باشید با قرار دادن یک آینه عظیم در نقطه کانونی آن موجب می شوید افراد با ورود به اتاق با یک فضای عظیم و وسیع روبرو شوند و احساس نکنند در جای کوچک و تاریک نشسته اند.

4. بیش از حد از آینه در اتاق خواب استفاده نکنید

همانطور که گفته شد، آینه باید منظره زیبا و باارزشی را منعکس کند. قرار دادن چند آینه در گوشه و کنار اتاق خواب که همه فقط تخت خواب را نشان می دهند موجب می گردد اتاق خواب شما شلوغ و درهم به نظر برسد. پیشنهاد می گردد هنگام استفاده از آینه در اتاق خواب دقت داشته باشید که آینه را جایی قرار دهید که انعکاس خودتان هنگامی که خواب هستید را در آن نبینید. در حقیقت بهتر است آینه بالای سرتان باشد تا روبه روی شما.

5. از قوانین فنگ شویی برای استفاده از آینه پیروی کنید

در اصول فنگ شویی در خانه به استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی اشاره شده است؛ چرا که آینه نور طبیعی خانه را بیشتر می نماید و این در فنگ شویی خوب است. امروزه استفاده از آینه در اتاق خواب بسیار معمول است؛ اما در فنگ شویی اتاق خواب نیز به این مساله اشاره شده است که نباید آینه روبه روی شما باشد و شما انعکاسی از تصویر خودتان را به هنگام صبح ببینید؛ چرا که این مساله انرژی بسیاری از فضای اتاق شما خارج خواهد نمود. بنابراین اگر هم می خواهید از قوانین فنگ شویی پیروی کنید و هم برایتان حضور آینه در اتاق خواب مهم است؛ حتما آن را در جایی قرار دهید که روبروی تختخواب شما نباشد.

6. بیش از حد از وسایل آینه کاری شده استفاده نکنید

بسیاری از لوازم خانگی به صورت آینه کاری شده وجود دارند. یک قفسه که روی آن آینه کار شده یا یک میز کوچک می تواند ایده خوبی باشد؛ اما دقت داشته باشید که از این ترفند نباید بیش از حد بهره ببرید. وقتی یک وسیله آینه کاری شده در دکور خانه استفاده گردد، توجه را به آن جلب می کنید؛ اما اگر بیش از حد از چنین وسایلی بهره ببرید، فقط فضا را شلوغ و درهم خواهید کرد.

7. بهتر است آینه را روبروی پنجره قرار ندهید

این یکی دیگر از قواعد فنگ شویی برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه است. قرار دریافت آینه روبه روی پنجره موجب می گردد هر چیزی از خارج خانه به داخل آن وارد گردد. ما فقط می خواهیم نور طبیعی خورشید از بیرون به داخل خانه بیاید نه هیچ چیز دیگری؛ بنابراین برای دور کردن انرژی منفی از فضای داخلی خانه بهتر است آینه را روبه روی پنجره قرار ندهید. در عوض پیشنهاد می گردد از آینه، به روی دیوار کنار پنجره یا دیوارهای شرقی و شمالی خانه استفاده گردد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با آینه دکوراتیو، کاربرد آینه دکوراتیو در خانه را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 230

به "نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید