پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مؤسسه ارتقاء یافت

به گزارش آیان کتاب، به گزارش خبرنگاران، در جلسه 928 مورخ 01/ 04/ 99 با تبدیل ساختار و ارتقای پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مؤسسه موافقت قطعی و علاوه بر چهار گروه پژوهشی پیشین که داری موافقت قطعی می باشند با گروه های جدید مطالعات علم و فناوری و مطالعات ارتباطات و فضای مجازی برای مدت دو سال موافقت اصولی کرد.

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مؤسسه ارتقاء یافت

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که صبح امروز 15 شهریور در مراسم آغاز دوره جدید فعالیت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی سخن می گفت، با تبریک ارتقای پژوهشکده به مؤسسه که در پی 17 سال تلاش پیروز محققان پژوهشکده حاصل شده تأکید کرد: لازم است گروه های پژوهشی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، بیش از پیش متناسب با نیازهای معاونت فرهنگی و اجتماعی و سایر معاونت های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیازهای فرهنگی و اجتماعی مرتبط با دستگاه های اجرایی، فعالیت خود را ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی از بدو تأسیس در این مؤسسه مستقر است و تا به امروز 11 دوره آن برگزار شده به جایگاه ویژه حکیم ابونصر محمد بن محمد فارابی در عرصه فلسفه و علوم مختلف که از او به عنوان معلم ثانی یاد می شود، اشاره کرد و گفت: متناسب با شأن علمی و نوآوری های این متفکر بزرگ انتظار می رود که هر ساله نوآوری هایی را در برگزاری جشنواره فارابی ببینیم و در این زمینه، معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم هم آمادگی دارد در نشست های حضوری، پیشنهادهای دبیرخانه را بررسی کند.

رحیمی در پایان بر ضرورت ارزیابی همیشگی اثربخشی فعالیت های مؤسسه در حوزه های مختلف مرتبط با وزارت علوم تأکید کرد. حسین میرزایی، رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی هم به مناسبت ارتقای پژوهشکده به مؤسسه گفت: بر اساس برنامه پژوهشی گروه ها، بخش عمده فعالیت های اعضای هیأت علمی مؤسسه به رفع نیازهای بخش های مرتبط در وزارت علوم معطوف بوده که رشد چشمگیر آثار و تولیدات علمی همکاران در چند سال اخیر حاصل همین برنامه محوری و تمرکز بر زمینه های پژوهشی مشخص است.

وی تاکید کرد: در دوره جدید فعالیت مؤسسه تلاش می شود با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری و تعامل بیشتر با سایر معاونت ها و بخش های مختلف نظام آموزش عالی، علم و فناوری اقدامات علمی مؤسسه اثربخشی بیشتری داشته باشد.

گفتنی است، مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی 17 سال پیش در قالب پژوهشکده ای با چهار گروه پژوهشی مطالعات اجتماعی، مطالعات فرهنگی، مطالعات آینده نگر و مطالعات زنان، فعالیت خود را آغاز کرد و در سایه تلاش های جمعی و عملکرد اثربخش و پیروز پژوهشکده به مؤسسه ارتقا یافت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 146

به "پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مؤسسه ارتقاء یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی به مؤسسه ارتقاء یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید