چگونه برترین مداد لب را انتخاب کنید؟

به گزارش آیان کتاب، مداد لب یکی از وسایل آرایشی کاربردی است که به آن خط لب هم گفته می گردد. مداد لب می تواند به یکنواخت و مسطح کردن خط های لب پیش از رژ زدن یاری نموده و باعث تغییر شکل لب ها و زیباتر شدن ظاهر آن ها گردد. علاوه بر این برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب هم می توان از این وسیله آرایشی استفاده کرد. در این مطلب قصد داریم به آنالیز مداد لب پرداخته و شما را در خرید برترین مداد لب هدایت کنیم.

چگونه برترین مداد لب را انتخاب کنید؟

انتخاب برترین نوع مداد لب

مداد لب یک وسیله آرایشی کاربردی است که باعث ماندگاری بیشتر رژ لب و جلوگیری از پخش شدن رنگ رژ لب به اطراف لب شده و برجستگی لب ها را هم زیباتر نشان می دهد. با انتخاب برترین مداد لب می توانید به صورت کامل فرم لب هایتان را تغییر داده، آن ها را متقارن کنید و بعلاوه عیوب لب هایتان را اصلاح کنید. اما سوالی که در این قسمت وجود دارد این است که چگونه برترین مداد لب را انتخاب کنید؟ در ادامه سه نکته برای انتخاب برترین مداد لب را توضیح داده و راهنمای کاملی را در رابطه با پیدا کردن خط لب مناسب ارائه می دهیم.

1.برای ایجاد ظاهر برجسته تر در لب ها مداد لب تیره تری را انتخاب کنید

احتیاجی نیست که مداد لب را دقیقا همان رنگ رژ لب خود انتخاب کنید. انتخاب رنگ مداد لب به ظاهری که دوست دارید ایجاد کنید بستگی دارد. برای ایجاد ظاهر برجسته و مجذوب نماینده روی لب های خود می توانید خط لب را یک تا دو درجه تیره تر از تناژ رژ لب خود انتخاب کنید.

2. همواره مداد لب را از رنگ هم خانواده رژ لب انتخاب کنید

در صورتی که بخواهیم فقط یک قانون را در انتخاب برترین مداد لب معرفی کنیم باید بگوییم که باید همواره خط لبی را انتخاب کنید که رنگ آن هم خانواده رنگ رژ لب باشد. به عنوان مثال اگر رژ لبتان تناژ بنفش دارد مداد لبی را انتخاب کنید که تناژ بنفش داشته باشد. اگر از رژ لب قرمز استفاده می کنید از خط لب قرمز بهره ببرید. بنابراین اگرچه احتیاجی به مشابهت دقیق رژ لب و خط لب نیست اما این دو وسیله آرایشی باید از یک تناژ رنگی و یک خانواده رنگی باشند.

3. رنگ نود ایدئآل خود را پیدا کنید

در صورتی که به تازگی تصمیم به استفاده از مداد لب گرفته اید اما ده ها رژ لب به رنگ های مختلف دارید رنگ نود ایدئآل خود را پیدا کنید. این مساله بدان معنا است که مداد لبی را پیدا کنید که دقیقا همرنگ لب هایتان باشد. به این منظور به لب هایتان نگاه نموده و ببینید که تناژ قرمز، صورتی، قهوه ای یا بنفش دارد؟ مداد لبی را پیدا کنید که عینا همرنگ لب هایتان بوده و از آن به عنوان پایه برای سایر رژ لب هایتان که رنگشان خیلی شبیه به رنگ ظبیعی لبتان نیست بهره ببرید.

اغلب افراد ده ها مداد لب دارند که فقط آن ها را بر اساس زیباییشان انتخاب می نمایند اما بنا به دلایلی به نظر می رسد که این معیار به تنهایی کافی نیست. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که نمی توان برای انتخاب رنگ مداد لب و انتخاب رنگ و تکنیک آرایش به صورت کلی یک نسخه واحد پیچید. هنگام انتخاب برترین مارک مداد لب باید قبل از هر چیز تناژ رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. در نهایت پس از توجه به نکاتی که گفته شد می توانید برای خرید برترین انواع مداد لب از سایت خبرنگاران اقدام کنید.

پیدا کردن برترین مداد لب برای تناژ پوست خود

نمی دانید چگونه باید برترین مداد لب را برای تناژ رنگی پوست خود پیدا کنید؟ نگران نباشید زیرا در ادامه تکنیک ها و نکته های کاربردی ای را برای هدایت در این زمینه معرفی نموده ایم.

رنگ زمینه پوستتان چیست؟

هر کدام از رنگ های مختلف برای یکی از تناژهای رنگ پوست مناسب هستند. نخستین گام این است که رنگ زمینه پوستتان را تشخیص داده و متوجه شوید که تناژ سرد یا گرمی دارد. یک آزمایش ساده برای تشخیص این موضوع نگه داشتن یک قطعه جواهر در مقابل صورت خود است. سعی کنید در ابتدا یک قطعه نقره و سپس طلا را در مقابل صورت خود قرار دهید. در صورتی که نقره بیشتر به صورتتان می آید یعنی تناژ صورتتان سرد و در صورتی که طلا بیشتر به صورتتان می آید به احتمال زیاد تناژ پوستتان گرم است.

چه رنگ هایی بیشتر مناسب رنگ زمینه پوستتان هستند؟

 • رنگ زمینه سرد: در صورتی که تناژ رنگ زمینه پوست صورتتان بیشتر به سمت سرد می رود قطعا باید مداد لبی را انتخاب کنید که رنگ زمینه آبی یا بنفش داشته باشد. علاوه بر این با داشتن پوست با رنگ زمینه سرد بهتر است مداد لب هایی که رنگ های تیره تری دارند را انتخاب کنید زیرا رنگ های روشن می توانند چهره شما را رنگ پریده نشان دهند. در صورتی که رنگ قرمز را انتخاب می کنید بیشتر رنگ های آلبالویی را مد نظر داشته و از استفاده از رنگ های تناژ نارنجی اجتناب کنید.
 • رنگ زمینه گرم: رنگ زمینه گرم اغلب تناژ زیتونی، طلایی یا زرد روی پوست دارد. رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی، تناژهای صورتی یا هر رنگی که تناژی از قهوه ای را داشته باشد روی پوستی که رنگ زمینه ی آن گرم باشد ظاهر زیباتری را ایجاد می نمایند.

مداد لبی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی لبتان نزدیک باشد

هنگام ست کردن مداد لب با رژ لب قانون کلی و مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که مداد لب انتخابی تان باید یک تا دو درجه از رژ لبتان روشن تر بوده و رنگ آن هم خانواده رنگ رژ لبتان باشد. اگرچه در صورتی که از مداد لبی بهره ببرید که رنگ آن به رنگ طبیعی لب نزدیک باشد می توانید آن را برای انواع مختلفی از رژ لب های خود بهره ببرید. برای خرید برترین انواع مداد لب اسنس که شامل مجموعه رنگ های نود بسیار زیبا است می توانید به وبسایت خبرنگاران سر بزنید.

آیا باید رژ لب و مداد لب ست باشند؟

با وجود اینکه می توان ادعا کرد که آرایش کردن از قانون خاصی پیروی نمی کند اما ست کردن مداد لب با رژ لب یک روش عالی برای اطمینان از ایجاد ظاهری زیبا و تقریبا بی نقص برای لب ها است. در صورتی که از رژ لب مات استفاده می کنید با به کارگیری مداد لب مات رژ لبتان بیشتری ماندگاری و دوام را خواهد داشت. نقطه اصلی در رابطه با استفاده از مداد لب ایجاد ظاهری برجسته و پایه ای برای رژ لب به منظور جلوگیری از پخش و لکه شدن رژ لب است، بنابراین زمانی که رنگ ها و فرمولاسیون ها مطابقت و همخوانی داشته باشند نتیجه مطلوب بوده و ماندگاری زیادی خواهد داشت. رژ لب مدادی هم یکی از انواع رژ لب است که شباهت زیادی به مداد لب دارد.

چگونه از مداد لب استفاده کنیم تا بیشترین تاثیر را داشته باشد؟

مدادهای لب یکی از ابزارهای عالی برای ایجاد برجستگی و شکل دادن به لب ها هستند. اما برای ایجاد بیشتری مقدار تاثیر روی لب ها چگونه باید از این وسایل آرایشی استفاده کنیم؟

 • در ابتدا مداد لبی را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ رژ لبتان همخوانی داشته یا یک درجه از آن تیره تر باشد. این کار باعث می گردد ظاهر طبیعی ای ایجاد گردد.
 • سپس با استفاده از مداد لب دور لب هایتان را خط بکشید و این کار را از قسمت وسط بالای لب ها آغاز نموده و به سمت کناره لب ها ادامه دهید.
 • سپس همین کار را برای لب های پایین انجام دهید. برای اینکه لب هایتان حجیم تر به نظر برسند در ابتدا قسمت های بیرونی لب هایتان را مداد لب بکشید سپس باقی قسمت های لبتان را با مداد لب پر کنید.
 • رژلب یا برق لبتان روی مداد لب بزنید.
 • برای اینکه لب هایتان حتی حجیم تر هم به نظر برسند گوشه دهانتان را هم با مداد لب خط کشیده و پر کنید. این کار شکل دقیقی به لب ها می دهد.
 • در نهایت با استفاده از یک گوش پاک کن برای ایجاد ظاهر طبیعی مداد لب را با رژ لبتان ترکیب کنید.
 • دنبال کردن این مراحل باعث ایجاد لب هایی زیبا و بی نقص می گردد که حجیم تر و برجسته تر هم به نظر می رسند.

انواع مختلف مداد لب

در انتخاب برترین برند مداد لب باید این نکته را در نظر داشته باشید که انواع مختلفی از مداد لب ها در بازار موجود هستند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. در ادامه به آنالیز محبوب ترین مداد لب های موجود در بازار می پردازیم تا بتوانید برترین مداد لب را بر اساس احتیاج خود انتخاب کنید.

مداد لب اتوماتیک

این مدل مداد لب ها مکانیسم خود تیزشونده ای دارند که باعث می گردد استفاده از آن ها راحت بوده و برای افرادی که در استفاده از مداد لب مبتدی و تازه کار هستند انتخاب ایدئآلی به شمار می رود. این مدل مداد لب هم اغلب به شکل جمع شونده است که همین مساله باعث می گردد حمل آن راحت باشد.

مداد لب دستی

این مداد لب ها باید به صورت دستی تراشیده و تیز شوند اما کارایی دقیق تری دارند. این مدل برای افرادی که می خواهند کنترل بیشتری روی ظاهر مداد لبشان داشته باشند مناسب است.

مداد لب ضد آب

این مداد لب ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر لکه شدن و محو شدن مقاوم باشند و همین مساله آن ها را برای موقعیت هایی که احتیاج به استفاده طولانی مدت از مداد لب دارید مناسب می سازد. این مداد لب ها برای موقعیت های خاصی که افراد می خواهند مداد لب در تمام طول روز روی لب هایشان بماند مناسب هستند.

مداد لب ژلی

این مدل مداد لب ها نرم و ژل مانند بوده و همین موضوع باعث می گردد ظاهر نرم و صافی داشته باشند. این مداد لب ها پوشش عالی ای را ایجاد می نمایند و می توانند برای ایجاد لب های حجیم استفاده شوند.

نکات استفاده از مداد لب

در صورتی که در پی روش هایی برای حجیم تر و برجسته تر نشان دادن لب های خود هستید انتخاب برترین مداد لب گزینه ای ایدئآل است. اما در صورتی که تا به امروز از مداد لب استفاده ننموده اید این فرایند در ابتدا می تواند کمی چالش برانگیز به نظر برسد. در ادامه چند نکته برای استفاده از مداد لب را توضیح داده ایم که از طریق آن ها می توانید همواره ظاهر زیبایی داشته باشید.

 • مداد لبی را انتخاب کنید که با رنگ رژلب یا برق لبتان همخوانی داشته باشد.
 • در ابتدا کشیدن مداد لب را از خطوط بیرونی لب هایتان آغاز نموده و سپس به سمت مرکز لب ها ادامه دهید.
 • برای داشتن ظاهر طبیعی سعی کنید به صورت سبک و لطیف مداد لب را روی لب ها بکشید. در صورتی که می خواهید مداد لب تاثیر بیشتری داشته باشد آن را به دفعات بیشتر با تعداد بیشتر روی لب ها بکشید.
 • برای جلوگیری از پخش شدن مداد لب پس از کشیدن آن روی لب از رژ لب یا برق لب بهره ببرید.

انتخاب رنگ برترین نوع مداد لب

هنگام انتخاب رنگ های مناسب مداد لب چند نکته را باید در نظر داشته باشید. نکته اول اینکه باید به ظاهری که می خواهید به آن برسید فکر کنید. آیا در پی ظاهر طبیعی هستید یا دوست دارید ظاهرتان تاثیرگذار و دراماتیک باشد؟ نکته دوم اینکه باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. اگر پوستتان بور و روشن است باید از استفاده از رنگ های تیره اجتناب کنید زیرا تضاد بسیار زیادی را ایجاد می نمایند. نکته سوم اینکه به رنگ رژ لبتان فکر کنید. رنگ مداد لبتان باید مکمل رنگ رژ لبتان باشد.

در خاتمه

پیش از استفاده از مداد لب باید چند نکته را در نظر بگیرید. اولین و مهم ترین نکته این است که چه هدفی از استفاده از مداد لب دارید؟ در صورتی که در پی ایجاد لب های حجیم تر هستید استفاده از برترین مداد لب می تواند در رسیدن به این هدف به شما یاری کند. از سوی دیگر اگر فقط در پی اضافه کردن بعد و شکل به لب ها هستید هم مداد لب وسیله ای کاربردی برایتان به شمار می رود.

همه مدل های مداد لب مزایا و معایب خود را دارند بنابراین این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید کدام یک برایتان مناسب تر است. مداد لب یک وسیله آرایشی عالی برای حجیم تر کردن لب ها است و با نکاتی که گفتیم اکنون باید تمام اطلاعات مورد احتیاج برای اطمینان از پیدا کردن مداد لب مناسب را داشته باشید. فرقی نمی کند بخواهید لب ها برجستگی طبیعی کم یا زیادی پیدا نمایند در هر حال مداد لب می تواند در رسیدن به همه آرایش های دلخواهتان یاری نماینده باشد.

هنگام انتخاب مداد لب نکته بسیار مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که دقت عمل داشته و برای انجام این کار زمان بگذارید. استفاده بسیار زیاد و اعمال با فشار مداد لب می تواند باعث خشکی و حتی آسیب لب ها گردد. همواره قبل و بعد از استفاده از مداد لب از بالم لب بهره ببرید تا لب هایتان سالم و هیدراته بمانند. در نهایت برای گرفتن برترین نتیجه به صورت مرتب مداد لب هایتان را بتراشید.

منابع: Beauty Relay London, hudabeauty, LiveGlam

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1248

به "چگونه برترین مداد لب را انتخاب کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برترین مداد لب را انتخاب کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید