اصلانی: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان برای مستاجران صادر نشد ، 4 عامل موثر در قیمت مسکن

به گزارش آیان کتاب، مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان 4 عامل موثر در قیمت مسکن گفت: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان سال جاری برای مستاجران صادر نشد.

اصلانی: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان برای مستاجران صادر نشد ، 4 عامل موثر در قیمت مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، پروانه اصلانی اضافه نمود:همه تحلیل ها حاکی از این است که قیمت مسکن فقط متاثر از حوزه بخشی مسکن نیست و حتما عوامل متعدد اقتصاد کلان، حوزه پولی، ارزی و بودجه بر قیمت مسکن، اثرگذار است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: توجه داشته باشیم طرف مقابل این قیمت ها، تقاضا و درآمد سرانه مردم است، چون قیمت مسکن در کشور های دیگر نیز گران است، اما درآمد سرانه مردم در ایران بسیار پایین تر از درآمد سرانه سایر کشورهاست به همین دلیل مسکن را به عنوان یک معضل، برای متقاضیان تبدیل نموده است.

وی درباره تاثیر اجرای طرح هایی مانند اقدام مسکن ملی و مسکن مهر در کاهش قیمت مسکن، گفت: کار هایی که ما انجام دادیم بخشی از آن، مربوط به حوزه کنترلی و بخشی دیگر مربوط به تشویق فراوری مسکن بوده است.

اصلانی اضافه نمود: اگر فراوریکنندگان تشویق به ساخت مسکن با قیمت تمام شده پایین تری شوند این موضوع منجر به افزایش فراوری مسکن و پرکردن فاصله عرضه و تقاضا خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح هایی مانند مسکن مهر و مسکن ملی در قیاس با اثرگذاری های شاخص های کلان، ناچیز است بنابراین ترجیح این است که از حوزه اقتصاد کلان باید بتوانیم بازار مسکن را کنترل کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی همچنین اضافه نمود: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان سال جاری برای مستاجران صادر نشد.

وی اضافه نمود: با مصوبه ای که سال جاری از ستاد ملی کرونا گرفتیم توانستیم برای نخستین بار قیمت اجاره بها را کنترل کنیم و اجاره نامه هایی که قرار بود تمدید گردد حداکثر 25 درصد افزایش قیمت یافت در حالی که اگر قرار بود مطابق بازار افزایش قیمت داشته باشیم رشد بالاتری را شاهد بودیم.

اصلانی از همه موجر هایی که این طرح را رعایت کردند، تشکر کرد و گفت: از قوه قضائیه نیز که به جز موارد استثنائی که در مصوبه ستاد کرونا آمده است حکم تخلیه ای صادر نکرد، تشکر می کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه نمود: این اقدام یکی از مهمترین عوامل پیروی نکردن قیمت بازار اجاره از بازار مسکن بود.

اصلانی اضافه نمود: همه جابجایی ها براساس توافق موجر و مستاجر انجام شده و آمار نشان می دهد قیمت رشد اجاره بهاء نسبت به رشد قیمت مسکن، کاهش داشته که حاکی از تاثیر مصوبه ستاد کروناست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 336

به "اصلانی: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان برای مستاجران صادر نشد ، 4 عامل موثر در قیمت مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلانی: هیچ حکم تخلیه ای در تابستان برای مستاجران صادر نشد ، 4 عامل موثر در قیمت مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید