روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند

به گزارش آیان کتاب، شرق نوشت:روز چهارشنبه مذاکرات هسته ای در وین به صورت دو یا سه جانبه پیش رفت؛ مذاکره باقری با مورا و نمایندگان سه کشور اروپایی.

روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند

درحالی که طرف ایرانی تأکید دارد بگوید که از بین متن شش دور اول و دو سندی که تیم دولت تازه ارائه کرده یک سند درآمده، میخاییل اولیانوف، کننده روسیه در مذاکرات هسته ای از این ابهام گره گشایی کرده است. او گفته روسیه و چین، ایران را متقاعد کردند که برخی خواسته هایش را کنار بگذارد، ازجمله اینکه مذاکرات تنها روی موضوع تحریم ها متمرکز باشد، نه مسائل هسته ای. درنهایت نیز مذاکره کنندگان پذیرفتند که رایزنی ها را بر مبنای پیش نویسی که در شش دور مذاکره قبلی به دست آمده بود، آغاز کنند.

کننده روسیه در مذاکرات وین در پاسخ به برخی ادعاها مبنی بر وقت کشی ایران در مذاکرات به منظور توسعه برنامه هسته ای اش اظهار داشت: اکنون زمان تهدید ایران به اعمال فشار بیشتر نیست. حتی اگر ایرانی ها حجم قابل توجهی مواد هسته ای تولید کنند، خب چه می شود. این مواد بدون کلاهک قابل استفاده نیست و ایران نیز چنین کلاهکی ندارد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه به خبرنگاران گفت تا به امروز پیشرفت هایی در مذاکرات وین طی هفته اخیر حاصل شده است. هنوز برای گفتن اینکه پیشرفت در مذاکرات تا چه حد بنیادی است، زود است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایران باید در زمینه برنامه هسته ای اش خویشتن داری و در وین از خود فوریت نشان دهد.

23302

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 1005

به "روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید