وزیر اقتصاد و دارایی :بدون دغدغه در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنید

به گزارش آیان کتاب، خبرنگاران : وزیر اقتصاد و دارایی گفت: فعالان اقتصادی و افرادی که قصد سرمایه گذاری در بازار سرمایه را دارند بدون دغدغه در این زمینه گام های مناسبی بردارند.

وزیر اقتصاد و دارایی :بدون دغدغه در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه کمیسیون مالی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی به عنوان یکی از بحث های مهم مطروحه در این جلسه، باید در سال جهش تولید مورد توجه ویژه قرار گیرد، بنابراین ما عملکرد دو ساله خود را در این خصوص به کمیسیون مالی گزارش داده و مقرر شد ضمن برگزاری جلسه ای در وزارت اقتصاد و دارایی بازدید میدانی نیز صورت پذیرد و تحولات و دستاوردها بررسی شوند.

دژپسند تأکید کرد: اگر می خواهیم سرمایه گذاری رشد پیدا کند و جهش تولید شکل گیرد، باید فعالان مالی و افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند بدون دغدغه در این زمینه گام های مناسبی بردارند.

وی موضوع مالیات و اصلاح ساختار مالی و بودجه دولت را از دیگر مباحث مطروحه عنوان نمود و گفت: سؤالات نمایندگان در این زمینه در دو جهت مورد بررسی قرار گرفت، نخست در جهت برنامه های پایه های جدید مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی و دوم در جهت عدالت مالیاتی، البته در برخی موارد متوجه شدیم که عدم اطلاع رسانی به موقع همکاران من در وزارت اقتصاد و دارایی سبب این مسئله شده است، بنابراین مقرر شد جلساتی برگزار شده و شفاف سازی صورت گیرد.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره شرایط بازار سرمایه گفت: در این خصوص اقدامات و سیاست هایی که - در یک سال اخیر توسط شورای بورس، وزارت اقتصاد، دولت و مجلس برای بهبود شرایط بازار سرمایه اتخاذ شده - مورد بحث قرار گرفت؛ همچنین آنچه در جهت افزایش عرضه در شرایطی که بازار با تقاضای فزاینده روبرو بود و در جهت مدیریت تقاضا مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد وزارت اقتصاد و دارایی گزارش تفصیلی ارائه دهد.

دژپسند تأکید کرد: قرار شد درباره بازار سرمایه گزارش مستقلی ارائه دهیم، چراکه بازار فقط 500 هزار ذی نفع ندارد و گسترش یافته، البته ابزارها نیز گسترش یافته اند؛ بنابراین باید گزارش مفصلی ارائه شود.

وی با اشاره به صحبت درباره موضوع خصوصی سازی در نشست مشترک با نمایندگان مجلس در جلسه امروز، گفت: نکاتی درباره اهمیت برخی از خریداران و نحوه پرداخت و بازپرداخت بدهی ها مطرح شد اما به دلیل داشتن بحث حقوقی قرار شد در جلسه ای دیگر مورد بررسی قرار می گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: ayanketab.ir شناسه مطلب: 266

به "وزیر اقتصاد و دارایی :بدون دغدغه در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد و دارایی :بدون دغدغه در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید