اخبار سیاسی

طرح جنجالی مجلس رد شد

طرح اصلاح قانون انتخابات که در ابتدا با مشورت اعضای شورای نگهبان نوشته شد، در ادامه آنالیز ها در مجلس به مجموعه ای از قوانینی تبدیل شد که شورای نگهبان نیز خود منتقد آن شد.

11 اسفند 1399

انگلیس سفیر میانمار را احضار کرد

به گزارش خبرنگاران، پس از کودتای نظامی در میانمار و دستگیری رهبران این کشور توسط کودتاچیان، وزارت امور خارجه انگلیس سفیر میانمار در لندن را احضار کرد.

10 اسفند 1399

بایدن مذاکره کننده ترامپ در امور افغانستان را ابقا کرد

زلمای خلیل زاد فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان که توسط دونالد ترامپ منصوب شده بود، تحت دولت جو بایدن در سمت خود باقی خواهد ماند، اگرچه بایدن روز چهارشنبه بار دیگر تأکید کرد که میخواهد توافق تاریخی را که تقریباً یک سال پیش با طالبان منعقد نموده...

8 اسفند 1399

اسکار 2021؛ چه کسانی جلودارند و کدام فیلم ها عقب ماندند؟

برای عجیب ترین رقابت اسکار تا به امروز خودتان را آماده کنید. درست مثل هر چیز دیگری در طول یک سال گذشته، فصل جوایز هم توسط پاندمی ویروس کرونا زیر و رو شده است. فستیوال ها به صورت دیجیتال برگزار می شوند و پرسش و پاسخ ها در پلتفرم اپلیکیشن زوم اتفاق می افتند...

6 اسفند 1399

روانچی: دولت جدید آمریکا از شکست های گذشته درس می گیرد؟

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: دوره کسانی که به سیاست فشار حداکثری به امید زانو زدن ایران افتخار می کردند، به سرانجام رسید.

3 اسفند 1399

داعش مسئولیت حملات دیروز بغداد را بر عهده گرفت

به گزارش خبرنگاران، داعش از طریق یک شبکه خبری وابسته به این گروه تروریستی، مسئولیت حملات انتحاری دیروز در منطقه الطیران در بغداد را برعهده گرفت.

1 اسفند 1399

پمپئو: کرونا محصول آزمایشگاه های ووهان است

وزیر خارجه آمریکا باز هم مدعی نشات دریافت ویروس کرونا از آزمایشگاه های شهر ووهان چین شد.

30 بهمن 1399

فرانسه خواهان انتها مداخلات خارجی در لیبی شد

وزیر خارجه فرانسه در ملاقات با نماینده سازمان ملل در لیبی خواهان خروج نیروهای خارجی و مزدوران دیگر کشورها از خاک لیبی شد.

28 بهمن 1399

خبرنگاران مجلس اعلای اسلامی عراق تحریم آستان قدس را محکوم کرد

بغداد - خبرنگاران- رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تحریم های اخیر دولت آمریکا علیه آستان مقدس رضوی را محکوم کرد و آن را تعرض و تعدی آشکار به مقدسات مسلمانان دانست.

27 بهمن 1399

خبرنگاران گردشگری معدنی؛ سفر به دنیا ناشناخته معادن متروکه

تهران- خبرنگاران- گردشگری معدنی تجربه ای متفاوت از گردشگری، فرصتی برای آشنایی با ناشناخته های منابع زیرزمینی و تجهیزات غول آسای معادن فعال و سفری هیجان انگیز در تاریخ معادن متروکه و باستانی است که علاوه بر معرفی مقاصد جدید گردشگری، برای فعالان این صنعت...

24 بهمن 1399

رئیس شورای اروپا خواهان آزادی الکسی ناوالنی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، الکسی ناوالنی یکی از منتقدان دولت روسیه شامگاه یکشنبه به وقت محلی به محض ورود به فرودگاه مسکو از سوی پلیس روسیه بازداشت شد.

24 بهمن 1399

سایه انواع جهش یافته ویروس کرونا بر فرانسه، شمار قربانیان از 80 هزار نفر گذشت

شمار قربانیان همه گیری ویروس کرونا در فرانسه روز سه شنبه از 80 هزار نفر گذشت.

23 بهمن 1399

رونمایی از شبکه تجاری کشاورزی ایران

شبکه تجاری کشاورزی ایران با هدف حذف واسطه نهاده ها رونمایی شد.

15 بهمن 1399

درخواست سازمان ملل برای توقف جنگ یمن طی 2021

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، خواهان خاتمه کامل درگیری ها در یمن طی سال 2021 شد.

13 بهمن 1399

خبرنگاران پلیس زرندیه از ورود 580 خودرو غیربومی به این شهرستان جلوگیری کرد

ساوه -خبرنگاران- فرمانده انتظامی زرندیه گفت: ماموران پلیس از ورود 580 خودرو غیربومی به این شهرستان در زمان اجرای محدودیت های تردد ویژه مقابله با کرونا جلوگیری کرد.

8 بهمن 1399

پشت پرده جنگ سوریه در چرا سوریه ، سختی های تولید یک مستند برای جشنواره عمار

کارگردان مستند چرا سوریه گفت: موضوع اصلی این مستند درباره کشور هایی است که جنگ و بحران سوریه را برپا کردند و این سوال وجود دارد که سیاست پشت پرده آن ها در چه بوده است؟

7 بهمن 1399

جدالِ انتقال قدرت در آمریکا

یکی از اعضای تیم انتقالی بایدن از توقف همکاری پنتاگون و مقاومت مقامات این وزارتخانه برای تبادل اطلاعات با تیم رئیس جمهور منتخب خبر داد.

4 بهمن 1399

بانکهای خارجی مجوز اختصاصی و موردی می خواهند

این روزها حدس های زیادی در فضای رسانه ای کشور برای خرید واکسن کرونا مطرح شده است؛ مردم جزییات این موضوع را نمی دانند که مانع جدی برای خرید واکسن کرونا چیست.

28 دی 1399

پایش گزارش فرایند امتحانات نهایی خردادماه

تهران (پانا) - رئیس سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود در دو سال اخیر بعد از برگزاری امتحانات نهایی، نتایج امتحانات را به طور کلی و سوالات هریک از مواد درسی را به صورت اختصاصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهیم.

26 دی 1399

مشاور امنیت ملی افغانستان: مذاکرات با طالبان باید در داخل کشور انجام گردد

مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام نمود که مذاکرات صلح باید در داخل این کشور برگزار گردد و دولت آماده است در هر منطقه ای که طالبان بخواهد مذاکرات را به پیش ببرد.

18 دی 1399
تعداد: (90)